شهر خوبان

چو غلام آفتابم

هم از آفتاب گویم

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
پیوندها
  • ۰
  • ۰
تحریم‌ها باید فوراً هنگام امضای موافقتنامه لغو شود/ تیم مذاکرات امین، غیور، شجاع و متدین هستند

تحریم‌ها باید فوراً هنگام امضای موافقتنامه لغو شود/ تیم مذاکرات امین، غیور، شجاع و متدین هستند


باسلام

 از تمام عزیزانی که در نظرات خصوصی  با انتقاد ات سازنده خود این حقیر را مورد لطف قرار می دهند  صمیمانه تشکر می کنم و عرض می کنم پیشنهادات تا آنچاییکه مقدور و قابل اجرا باشد اجرا خواهم کرد و اضافه می کنم که حد اقل یک خبر  بدون روتوش را  در هر روزقرار خواهم داد  

حمیدرسایی باز هم برای تبلیغ اسلام به اروپا رفت: این بار هلسینکی فنلاند

ایران در 11 سال بعد ...

مسئولان با الگو گیری از علی(ع) در سختی ها همراه مردم باشند

کودکان ایرانی قربانی رنگ شاد و طراحی زیبای لوله بازکن ها/ مسؤولان چاره اندیشی و والدین مراقبت کنند

از حرف حق زیر لحاف «نقویان» تا علفی نبودن «شجونی»!

سرلشگر فیروزآبادی:
شهادت می‌دهم دولت روحانی جز خیر مردم، انقلاب و کشور را نمی‌خواهد

از زندان اوین رفتن برخی نمایندگان تا محقق نشدن آرزوی 36 ساله روحانی.(جدید)

جدیدترین اخبار «تابناک» از مذاکرات وین( جدیذ)

رد پای فرزند یکی از مقامات سابق و فردی به نام طباطبایی

سد گتوند بدون روتوش!

از اجازه گرفتن فیروزآبادی برای شرکت در افطار روحانی تاعدم اعتماد حاکمیت به احمدی‌نژاد

در مذاکرات هسته‌ای،سنگ بنای سیاست خارجی گذاشته می‌شود/ 80درصد بودجه دولت خرج نظام اداری می‌شود/دولت در ابلاغ بخشنامه های اقتصاد مقاومتی خوب عمل کرده/ بعد از مذاکرات، امریکایی‌ها ناچارند ایران را به عنوان قدرت بزرگ منطقه بشناسند

مرور روزنامه‌های صبح هفتم تیر ماه

ورود یکی از وزرای کابینه احمدی‌نژاد به باشگاه زمین‌خواران/ دکلی که نیامده، دود شد و به هوا رفت/ افطار‌با طعم سیاست

مناظره بر سر نظر هاشمی رفسنجانی درباره هاری/مثال جالب رهبری خطاب به منتقدان تیم هسته‌ای/دلیل عجیب برای اسیدپاشی لرستان/تشنج دوباره در مراسم افطار رئیس‌جمهور/اینستاگرام‌بازی برخی پزشکان با بدن بیماران

پشت پرده گم شدن دکل نفتی ایران


ویژه برای مقابله با روزه خواری/ روایت جدید احمدی نژاد از برکناری متکی

یا طرح تروریسم بین قاره‌ای کلید خورد؟

  • ۹۴/۰۴/۰۷
  • محمد ساعدی

نظرات (۲)استفاده تبلیغاتی برخی کاندیداها از مُرده‌ها!

هنوز چندین ماه به رقابت‌های انتخابات مجلس باقی مانده است، ولی با این وجود از ماه‌ها قبل بسیاری از نمایندگان فعلی و نامزدهای کنونی تبلیغات خود را به صورت غیررسمی آغاز کرده‌اند. هریک از نامزدهای این دوره از رقابت‌های مجلس به روش‌های مختلف اقدام به جلب آرای مردم می‌کنند. حضور در محافل خصوصی و ایلی، دیدار با بزرگان ایلات و عشایر و به اصطلاح گرفتن بیعت از این دست افراد، به امری عادی و روزمره برای نامزدهای انتخابات مجلس تبدیل شده است.

با این وجود، برخی از شیوه‌های جلب آرا در حوزه‌های انتخابیه استان کرمانشاه مرسوم شده است که این امر می‌تواند به جایگاه و شأن انتخابات مجلس به شدت ضربه وارد کند. چندی پیش یکی از شهروندان کرمانشاهی که به تازگی همسر خود را از دست داده بود، اتفاق عجیبی را به این خبرگزاری اعلام کرد که جای بسی تأمل داشت.

این شهروند گفت: یک هفته از فوت همسرم نگذشته بود که نامه‌ای به نام خود از پستچی تحویل گرفتم. وی مدعی شد: در نامه مذکور، یکی از نمایندگان فعلی با کاغذ سربرگ‌دار مجلس و نیز مُهر خود به صورت کتبی درگذشت همسر بنده را تسلیت گفته بود و در پایین نیز مُهر و امضای خود را مرقوم کرده بود. این شهروند با بیان اینکه "در ابتدای امر علت و نیت اصلی نویسنده نامه را متوجه نشدم"، افزود: بعد از مدتی متوجه شدم که این دست نامه‌های تسلیت به دست دیگر خانواده‌های داغدار با امضای همان نماینده رسیده است.

روز گذشته نیز یکی از ساکنان میدان گلستان کرمانشاه که به تازگی یکی از افراد خانواده خود را از دست داده است، با تأیید اینکه نامه‌ای با همان مضمون تسلیت به دست وی رسیده است، مدعی شد : بعد از فوت پدربزرگم نامه‌ای از سوی یکی از نمایندگان فعلی مجلس به دست بنده رسید که در آن به صورت کتباً و نیز با ذکر نام دقیق متوفی مصیبت وارده را به خانواده معزا تسلیت گفته بودند که این امر باعث ایجاد شبهه همه اعضای خانواده شد.

حال سؤال اینجاست که چه شخص یا افرادی اطلاعات و آمار افراد فوت شده و نیز آدرس خانواده‌های عزادار را به این دست از نمایندگان می‌دهد؟! آیا خود پرسنل سازمان آرمستان‌ها اقدام به افشای این اطلاعات می‌کنند یا اینکه کسانی خارج از این چارچوب اینگونه اقدامات را انجام می‌دهند؟

در پایان این مطلب آمده است: حضور در مجالس عزاداری، مراسم‌ عمومی و ... از دیگر ترفندهای انتخاباتی است که بسیاری از نامزدهای مجلس در استان کرمانشاه آن را به کار می‌برند. کمک‌های موردی به خانواده‌های حاشیه‌نشین شهر، وعده و وعید‌های خارج از حوزه مدیریتی و ... از دیگر شیوه‌های تبلیغاتی است که امروز بیشتر نامزدهای مجلس در این حوزه از آن استفاده می‌کنند.
رونده مردی که نوزادی را به‌خاطر رابطه نامشروع همسرش به قتل رسانده‌ است، در حالی روی میز قضات قرار گرفت که پدر کودک ناشناس است و مادر او در زندان به‌سر می‌برد.

به گزارش شرق، متهم که خیانت همسرش و گریه‌های کودک را انگیزه اصلی قتل عنوان کرده ‌بود، درحالی‌ دیروز توسط مأموران بدرقه به شعبه٤ دادگاه کیفری شماره یک برده شده ‌بود تا پای میز محاکمه برود، که به‌دلیل نبود اولیای‌‌دم به زندان بازگردانده ‌شد.

شهروندی ناشناس پنجم آبان سال ٩٠ به مأموران خبر داد جنازه دختربچه‌ای شش‌ماهه را مقابل ایستگاه آتش‌نشانی تجریش دیده‌ است. وقتی مأموران به محل رسیدند متوجه شدند مأموران آتش‌نشانی هم به‌تازگی جنازه کودک را پیدا کرده‌اند. این کودک که به‌نظر شش‌ماهه می‌رسید، صورتش کبود و در پتویی پیچانده ‌شده ‌بود. جسد به‌عنوان مجهول‌الهویه به پزشکی‌قانونی منتقل شد و متخصصان در اولین ‌بررسی‌ها اعلام کردند دختربچه به دلیل فشار بر عناصر حیاتی گردنش جانش را از دست داده ‌است.

درحالی‌که مأموران پلیس ردی از خانواده کودک یا عاملان قتل او پیدا نکرده ‌بودند، مرد میان‌سالی به پلیس خبر داد یکی از نوه‌هایش گم شده ‌است.

 او گفت: «عروس و پسرم هر دو اعتیاد دارند و فعلا عروسم در زندان است. من دو نوه داشتم وقتی برای سرزدن به آنها رفتم، متوجه شدم یکی از آنها نیست. از پسرم پرسیدم جوابی نداد و وقتی از نوه بزرگ‌ترم سؤال کردم خواهرش به نام نازی کجاست، گفت پدرش او را خفه کرده و از خانه بیرون برده ‌است». با این شکایت بود که پیام - پدر دو کودک - بازداشت شد. او در اعترافاتش قبول کرد قتل نازی کار او ‌است.

 متهم گفت: «من و همسرم هر دو اعتیاد داشتیم و برای تأمین مواد سرقت می‌کردیم، پیش از اینکه همسرم به زندان برود، من زندانی شدم و در مدتی که زندان بودم همسرم با دوستانم رابطه داشت. وقتی بیرون آمدم متوجه شدم بچه‌ای دیگر به دنیا آورده ‌است. از همان ابتدا از نازی بدم می‌آمد تا اینکه همسرم زندانی شد و من مجبور بودم از پسرم و نازی نگهداری کنم، البته تا قبل از اینکه همسرم زندانی شود، با این بچه مشکلی نداشتم. مادرش از او نگهداری می‌کرد، اما وقتی زندانی شد من دیگر نمی‌توانستم از او مراقبت کنم، نازی نه‌تنها حاصل خیانت همسرم به من بود بلکه خیلی هم گریه می‌کرد و من کلافه می‌شدم. یک روز که داشت گریه می‌کرد، او را خفه و بعد هم جسدش را جلو ایستگاه آتش‌نشانی رها کردم».

به دستور بازپرس، آزمایش دی‌ان‌‌ای از مقتول و متهم انجام و مشخص شد پیام، پدر کودک نیست. بنابراین با توجه به مدارک موجود در پرونده، کیفرخواست علیه متهم صادر شد. روز گذشته درحالی‌که متهم برای محاکمه از زندان به شعبه٤ دادگاه کیفری یک فرستاده ‌شده ‌بود، به دلیل عدم اعزام همسرش به‌عنوان مادر کودک و پیدانشدن پدر واقعی کودک جلسه رسیدگی تجدید شد.
پاسخ:
الله اکبر

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی